Polub nas na FB!

Ostatnio dodane posty

Wielowymiarowe zmagania Cipciaka-małego

Jednym z problemów Cipciaka-małego jest to, że nie zawsze ma partnera do swoich ulubionych rozgrywek. A wiadomo, większość gier czy to planszowych, czy to karcianych dostosowana jest do przynajmniej dwóch graczy. Gdy się Cipciakowi odmówi wspólnej gry, to strzela focha, jak nikt inny na świecie. A foch w wydaniu Cipciaka-małego, to nic miłego.

Całe szczęście, jest rozwiązanie na fochy Cipciaka-małego. Smart - IQ Puzzler PRO - dwunastoelementowa układanka, oczywiście dla profesjonalistów takich jak Cipciak-mały. A wierzcie Matce, Cipciak-mały to profesjonalista, jeżeli chodzi o łamigłówki i zadania logiczne! Pod tym względem wykazuje zdolności powyżej przeciętnej w jej kategorii wiekowej. Geniusz normalnie!

Smart - IQ Puzzler PRO, to gra kompaktowa i najbardziej wielowymiarowa łamigłówka z serii IQ! Można ją układać nie tylko w dwóch, ale i w trzech wymiarach! Jest fantastycznym „narzędziem” do gimnastyki mózgu. A przede wszystkim przeznaczona jest dla jednego tylko gracza! Cipciak-mały zaszywa się więc w swoim pokoju i układa zawzięcie piramidki i płaskie łamigłówki, wybierając oczywiście te o najwyższym stopniu trudności. Ze 120 łamigłówek, jakie zaproponował pomysłodawca Cipciak w ciągu tygodnia rozwiązał wszystkie! Teraz szuka własnych pomysłów na wykorzystanie 12 kolorowych elementów, będących częścią składową gry.

Gra wydaje się prosta. Toż to tylko 12 elementów. Ale nic bardziej mylnego. Matka-kura pół godziny biedziła się nad jednym tylko układem i tylko dzięki pomocy Cipciaka-małego ułożyła go do końca. Wniosek z tego taki, że bardziej powinna Matka trenować swoje szare komórki! Ma jednak nadzieję Matka, że nie jest z nią tak źle, bo rozpoczęła od trudniejszego układu, a wiedzieć należy, że gra posiada wiele stopni trudności.

Fantastyczna gra. W solidnym opakowaniu. Plastikowe pudełko, w którym przechowywane są elementy gry, stanowi jednocześnie planszę do gry. Jest niewielkich rozmiarów dzięki czemu można w nią grać dosłownie w każdym miejscu – w samochodzie, w poczekalni u lekarza, w kolejce w sklepie. Dzięki pokrywce pudełka elementy nie gubią się, bo w niej właśnie można przechowywać aktualnie nieużywane klocki. Nie trzeba zatem szukać miejsca by się rozsiąść i grać, bo na upartego można to uczynić i na stojąco – wykorzystując mamę lub kogoś kogo ma się pod ręką by potrzymał książeczkę z zadaniami, jakie przygotował pomysłodawca gry.

Oczywiście najlepiej jednak usiąść wygodnie przy stoliku czy biurku. Na blacie można wówczas bez stresu rozłożyć części składowe gry, czyli:

  • planszę z wieczkiem

  • książeczkę z zadaniami oraz

  • 12 kolorowych elementów

nie obawiając się, że będzie nam niewygodnie.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od szóstego roku życia, ale na pewno zakochają się w niej gracze w różnym wieku. Któż nie chciałby popracować nad rozwojem swojej inteligencji? A kto raz siądzie do gry, będzie go do niej ciągnęło jak nic. Wie to Matka ze swojego i cipciakowego przykładu.

Matka-kura poleca! I Ty zagraj w Smart - IQ Puzzler PRO – rozruszaj szare komórki i rozwiąż wszystkie zadania!

Grę można kupić w Centrum gier Rebel.pl - największym w Polsce sklepie z grami planszowymi!

© 2023 by The Beauty Room. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now