Polub nas na FB!

Ostatnio dodane posty

Obudź w sobie miejskiego ogrodnika! Czyli 10 powodów, dla których warto mieć w domu szklarnię Green

Potrzeba człowieka obcowania z roślinami wynika z jego najbardziej pierwotnych instynktów. Nie ma się co dziwić. Gdy tylko ludzie pierwotni zyskali samoświadomość i zaczęli interesować się tym, co ich otaczało, zauważyli jak wielkie znaczenie mają dla nich rośliny, które rosły, jakby nie było, na wyciągnięcie ich ręki.

Były przede wszystkim pożywieniem. Leżąc po krzaczkiem nasz pierwotny kuzyn sięgał sobie po soczyste owoce, świeże liście, mięsiste łodygi czy chrupiące korzonki – które sprawiały, że czuł się syty i zadowolony. Oczywiście świadomość wartości odżywczych czy zdrowotnych roślin była wówczas żadna. Nie czarujmy się. Ale skoro człowiek pierwotny – bez solidnego odzienia i domu – przeżył tyle lat w różnych okolicznościach przyrody – broniąc się od dzikiego zwierza, a potem i nawet na niego

Oczywiście, współcześni nam naukowcy i znawcy zagadnienia, wartość odżywczą roślin – potwierdzili i dowiedli, że są one źródłem bezcennych witamin i składników mineralnych. Dodatkowo, prócz walorów smakowych, mają wartości lecznicze i wzmacniające organizm. Dzieci uczą się o tym już w szkole. Książek, artykułów i programów telewizyjnych na ten temat coraz więcej. Zdaje się, że wszystko już wiemy w tym temacie, a i że do wytycznych się stosujemy.

Taszcząc zakupy do domu pół torby to warzywa, owoce i zioła, które okraszają każdy posiłek. Samo zdrowie – chciałoby się powiedzieć bez zastanowienia. Ale zastanowić się należy i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy oby na pewno owoce, warzywa i zioła, które przytargaliśmy do domu posiadają właściwości, o których tak wiele i głośno. Zazwyczaj kupowane w pobliskim markecie, warzywniaku lub na lokalnym ryneczku wabią nas swoim urokiem. Piękne pomidorki, soczyste sałaty, mięsiste ogórki, wonne zioła aż krzyczą: Kup mnie! Zabierz do domu! Zjedz mnie! Wydawałoby się, że te produkty są okazem zdrowia.

Piękne rośliny, są jak gwiazdy filmowe z Hollywood! Piękne, ale sztuczne. Powstałe w wyniku ingerencji człowieka w naturę. Nawożenie, bo tak się nazywa te oddziaływanie człowieka w naturę, to nic innego jak sztuczne ulepszanie warunków, w których rośliny mają wzrastać. Innym sposobem „ulepszania” natury przez człowieka jest modyfikacja genetyczna, znana jako GMO! W samym nawożeniu i modyfikowaniu może nie ma jeszcze nic złego. Pod warunkiem jednak, że zachowany jest umiar i rozsądek.

Niestety cały rozsadek ulokowany jest w tym, aby mieć największy zysk. A zysk można uzyskać tylko dzięki urodzie. Naszprycowane więc pestycydami lub herbicydami rośliny są piękne, jak pełne usta czy biust celebryty. Dlatego przyciągają wzrok i wpływają na chęć natychmiastowego zakupu. Gołym okiem nie widać, ale są one jedynie źródłem szkodliwych azotynów i azotanów.

Umiar natomiast dotyczy jedynie tego, aby sztuczność nie była zbyt wyczuwalna. Dlatego jedząc sałatę, pomidora czy zioła tak naprawdę nie wyczuwamy smakiem całej chemii, która jest w nich zawarta. Takie sztuczki tych, którzy uprawiają rośliny spożywcze w celach komercyjnych. Do tego swoją urodą sprawiają ułudę świeżości i zdrowia. Nic bardziej mylnego. Związki chemiczne zawarte w tych dorodnych i pięknych okazach mogą przyczynić się do rozwoju wielu chorób w naszym organizmie.

Oczywiście nie dajmy się zwariować! Nie wszystkie rośliny jadalne są źródłem toksycznej chemii! Do obrotu trafiają również dobre warzywa i owoce. Pilnują tego odpowiednie służby. Warzywa i owoce podlegają więc podczas dostawy, a towar niewłaściwej jakości nie jest przyjmowany. Zazwyczaj także sklepy te wymagają okazania wyników badań danej partii owoców i warzyw. Należy jednak mieć świadomość, że nie wszystkie transporty są kontrolowane. Nie wszystkie rośliny są do tego odpowiednio przechowywane. Czasami ją nadwiędłe, czasami uszkodzone, a czasami wręcz nadpsute, czy nadgniłe. Takie rośliny to źródło drobnoustrój i silnie toksycznych grzybów Dlatego przed zakupem należy wziąć pod uwagę jakość tego, co kupujemy.

Dlatego najlepiej mieć własne, znane źródło, z którego będziemy czerpać witaminy i minerały. Szczęście mają Ci, którzy mają własne działki, tudzież rodzinę poza miastem, która chętnie zaopatruje miejskich pobratymców. Nie wszyscy jednak są farciarzami. Zdawałoby się że dla niektórych nie pozostaje nic innego, jak wyjście do sklepu lub na stragan i nadzieją, że rośliny które kupią będą nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe.

Okazuje się jednak, że to nie jedyne wyjście!

Każdy może sam, w domu uprawiać – przynajmniej niektóre – warzywa jadalne!

Znanym i często stosowanym sposobem jest uprawa warzyw w doniczkach na parapecie. Jednak nie wszystkie gatunki warzyw nadają się do tego rodzaju uprawy. Do uprawy w doniczkach nadają się warzywa liściowe, takie jak różnego rodzaju sałaty, rukola, burak liściowy, cykoria sałatowa, pietruszka naciowa, roszpunka czy szpinak. W doniczkach można też uprawiać ogórki, cukinie, pomidory drobnoowocowe (odmiany samokończące, które nie rosną zbyt wysoko). Często w doniczkowych uprawach spotyka szczypiorek, fasolę, bób, paprykę, cebulę dymkę, czy pietruszkę korzeniowa lub marchewkę. Do tego zestawu warzyw warto też dodać łatwe w uprawie zioła, które są bardzo aromatyczne i stanowią doskonały dodatek do potraw. Coraz popularniejsze stają się też truskawki i poziomki, które również doskonale czują się rosnąc w pojemnikach.

Jako, że uprawa warzyw w doniczkach nie jest naturalnym sposobem hodowania tego rodzaju roślin, należy zwrócić uwagę na warunki, jakie warzywa potrzebują do prawidłowego wzrostu i plonowania. Aby nasza uprawa była efektywna, musimy zapewnić uprawianym roślinom takie podłoże, które w stu procentach zapewni im wymaganą ilość składników pokarmowych i wody. Prócz podłoża musimy roślinom doniczkowym zapewnić dostęp do odpowiedniego światła – dlatego zbiory z tego rodzaju uprawy te nie zawsze będą być zbyt obfite ze względu na ograniczone miejsce na parapecie oraz zmienność pogody za oknem. Warto też pamiętać, że rośliny warzywne nie lubią konkurencji o wodę czy składniki pokarmowe. Musimy więc unikać sadzenia wielu warzyw do jednej doniczki, chyba że są to donice bardzo duże.

Okazuje się, że uprawa doniczkowa nie jest taka prosta! Ale i na to jest rozwiązanie!

Alternatywą do uprawy roślin w doniczkach jest

Uprawa w domowej szklarni hydroponicznej Green Farm

Lubisz zdrowy tryb życia?

Już dzisiaj zamów swój egzemplarz inteligentnej szklarni Green Farm z pierwszej, limitowanej edycji na rynek europejski

Kod rabatowy GreenRodzina uprawnia do zakupu szklarni Green Farm w sklepie internetowym ze zniżką 100 zł

Hydroponika, to bezglebowa uprawa roślin na pożywkach wodnych. To prosty i bezpieczny sposób uprawy zdrowych i świeżych warzyw i ziół, właściwie takich samych jak w przypadku uprawy doniczkowej, bez szkodliwych związków chemicznych i GMO!

W porównaniu z uprawą doniczkową korzyści z uprawy hydroponicznej to:

 • brak ograniczeń w zakresie zmianowania roślin – można uprawiać po sobie dowolne rośliny, w tym również w monokulturze, ponieważ nie występuje zjawisko zmęczenia gleby,

 • wyższe plony, dzięki gęstszemu siewowi oraz szybszemu wzrostowi i rozwojowi roślin,

 • niższe skażenie produktów z uwagi na niestosowanie pestycydów, oprysków i ulepszaczy,

 • brak zarodników pleśni i jej pasożytów,

 • brak szkodników pochodzących z ziemi

 • możliwość przesunięcia kwitnienia i owocowania poza normalny sezon,

 • wyeliminowanie niektórych ciężkich prac ręcznych (takich jak na przykład wymiana ziemi),

 • oszczędność wody,

 • estetyka i higiena.

Owoc pracy japońskich inżynierów – po raz pierwszy na polskim rynku!

Już dzisiaj zamów swój egzemplarz inteligentnej szklarni Green Farm z pierwszej, limitowanej edycji na rynek europejski

Kod rabatowy GreenRodzina uprawnia do zakupu szklarni Green Farm w sklepie internetowym ze zniżką 100 zł

Uprawa na zasadzie hydroponiki w szklarni domowej Green Farm, jest banalnie prosta! Wręcz dziecinnie prosta – o czym przekonał się Cipciak-mały!

Masz wolność wyboru. Producent domowej szklarni Green Farm nie narzuca żadnej konkretnej marki, ani gatunku nasion do uprawy. Możesz się ponieść swojej wyobraźni!

Rośliny w szklarni Green Farm uprawiane są z minimalną ilością nawozu. Nawóz należy wymieszać z wodą.

Szczegółowa instrukcja użycia nawozu znajduje się na etykiecie nawozu.

Podziel się zdrowiem z tymi, których kochasz!

Już dzisiaj zamów swój egzemplarz inteligentnej szklarni Green Farm z pierwszej, limitowanej edycji na rynek europejski

Kod rabatowy GreenRodzina uprawnia do zakupu szklarni Green Farm w sklepie internetowym ze zniżką 100 zł

Zalety uprawy w domowej szklarni hydroponicznej Green Farm, to:

 • Odpowiednio dobrane pasmo światła LED stymuluje wzrost roślin, pozwalając na ograniczenie ilości stosowanych nawozów.

 • Efektywny system kontroli i naświetlania oszczędza wodę i energię elektryczną!

 • Dokładna kontrola podlewania dzięki zastosowaniu wskaźnika poziomu wody

 • Rzadsze podlewanie i możliwość pozostawienia roślin bez opieki na dłuższy okres czasu (np. podczas urlopu)

 • Dodatkowy tryb pracy umożliwia umieszczenie w szklarni roślin i ziół doniczkowych, zapewniając ich obfity wzrost i optymalne warunki przechowywania.

Pierwsze efekty uprawy widoczne już po 5 dniach!

Chcesz zostać miejskim ogrodnikiem

jak Cipciak-mały i Stara?

Już dzisiaj zamów swój egzemplarz inteligentnej szklarni Green Farm z pierwszej, limitowanej edycji na rynek europejski

Kod rabatowy GreenRodzina uprawnia do zakupu szklarni Green Farm w sklepie internetowym ze zniżką 100 zł

Zielone warzywa, które można uprawiać w szklarni Green Farm

Zawierają sporo witaminy C i magnez. Są niskokaloryczne. Dostarczają też cennych żółtych, pomarańczowych i czerwonych barwników z grupy karotenoidów. Kolor nadawany przez karotenoidy jest w nich jednak maskowany chlorofilem – zielonym barwnikiem, który wspomaga procesy oczyszczania organizmu. Chlorofil tworzy silne połączenia z częścią toksycznych związków (w tym z niektórymi substancjami rakotwórczymi) – dzięki temu mniejsza ilość szkodliwych związków dociera do tkanek organizmu. Pomaga on odświeżyć oddech. Ma działanie przeciwutleniające. Medycyna naturalna uważa go za składnik sprzyjający odnowie organizmu, wspomagający wątrobę, leczenie anemii oraz łagodzący stany zapalne.

Chcesz mieć zielone warzywa u siebie?

Już dzisiaj zamów swój egzemplarz inteligentnej szklarni Green Farm z pierwszej, limitowanej edycji na rynek europejski

Kod rabatowy GreenRodzina uprawnia do zakupu szklarni Green Farm w sklepie internetowym ze zniżką 100 zł

Zaproś do siebie i zaprzyjaźnij się z ogrodnictwem: czysto, bezpiecznie i bez nadmiernych nakładów czasu, ani konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.

10 powodów, dla których warto mieć w domu szklarnię Green Farm

 • Masz własny ogród w domowym zaciszu!

 • Oszczędzasz czas! Nie musisz wychodzić z domu, gdy masz ochotę na coś zdrowego!

 • Wiesz co jesz! Posiadając szklarnię Green Farm masz pewność, że zjadane przez Ciebie rośliny są uprawiane bez sztucznych nawozów i innych zbędnych dodatków.

 • Oszczędzasz pieniądze, a Twoja dieta przez okrągły rok, dzięki uprawie w szklarni Green Farm, wzbogacona jest o witaminy i minerały niezbędne dla organizmu!

 • Jesteś oryginalny! Wszyscy zazdroszczą Ci wyjątkowej i oryginalnej dekoracji. Nowoczesny, minimalistyczny design pasuje do unikalnych wnętrz!

 • Jesteś zdrowy! Stale przebywasz wśród świeżej i soczystej zieleni, dzięki której wyciszasz się i regenerujesz siły. Jak wykazały długoletnie studia, rośliny zielone działają uspokajająco, pozbawiają ludzi stresu, zwiększają otwartość i gotowość do pozytywnych rozmów.

 • Masz wyjątkowe hobby! Dzięki szklarni Green Farm zdobywasz i rozwijasz nową pasję! Nie dość, że zmieniasz styl odżywiana, to i wyrabiasz potrzebę samodzielnej uprawy coraz to innych roślin.

 • Jesteś super rodzicem! Młodszym domownikom stwarzasz warunki do poznawania świata roślin, przeprowadzania badań naukowych i eksperymentowania.

 • Jesteś najlepszą córką/najlepszym synem! Tworzysz odskocznię

 • Jesteś perfekcyjnym opiekunem dla swojego gryzonia!

Oto jest Janusz. Janusz jest szczęśliwy.

Janusz myśli że jest w raju! Janusz już ma swoją farmę Green Farm.

Czy chcesz być szczęśliwy jak Janusz?

Już dzisiaj zamów swój egzemplarz inteligentnej szklarni Green Farm z pierwszej, limitowanej edycji na rynek europejski

Kod rabatowy GreenRodzina uprawnia do zakupu szklarni Green Farm w sklepie internetowym ze zniżką 100 zł

Rośliny w hydroponice z powodzeniem znajdują zastosowanie w domach i mieszkaniach, a także w biurach, hotelach, restauracjach, bankach, salonach samochodowych, centrach finansowych i handlowych.

Producent zapewnia dwa lata gwarancji na produkt.

Green Farm na Targach Ogrodniczych w Poznaniu. Matki nie mogło tam zabraknąć!